|  | 

Chandra mohan bhandari

Szkoła windsurfingu

Szkoła windsurfingu
1 vote, 2.00 avg. rating (58% score)

szkola-windsurfingu-10Istnieje wiele sportów wodnych. Zaczynając od pływania, poprzez kajakarstwo czy żeglugę, a kończąc na windsurfingu czy nurkowaniu. Sporty takie są wspaniałym pomysłem gdyż dzięki nim będąc na świeżym powietrzu zażywamy ruchu, który jest bardzo ważnym elementem naszego życia wpływającym pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie.
Jeżeli jesteśmy amatorami warto pomyśleć o indywidualnych lekcjach lub kursie. I tak dobrym pomysłem będzie szkoła windsurfingu lub kurs pływania, bądź kurs dopuszczający do zdobycia patentu żeglarskiego.
Windsurfing to sport wodny uprawiany przy pomocy deski i przywiązanego do niej pędnika żeglarskiego. Warto wspomnieć, że jest to nawet sport olimpijski. Jest on bardzo popularny w Kalifornii i Australii zapewne przez bliskość oceanu z dużym wiatrami.
Polega on na żeglowania, łapaniu wiatru w żagiel przymocowany do deski na której się stoi. Początki są dość trudne i trzeba liczyć się z licznymi upadkami do wody, jednak po czasie zyskuje się wyprawę i pewność siebie, a sport ten staje się prawdziwą rozrywką.
Tak jak każdy sport wymaga kondycji i determinacji, dlatego nie należy rezygnować przy pierwszej porażce ale walczyć dalej. Dobrym pomysłem jest też równoległy trening siłowy, dzięki któremu nabiera się kondycji i poprawia sprawność.

Pozostałe wpisy:

szkola-windsurfingu

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Judo

    Judo

    Judo Sport Jeszcze dwadzieścia lat temu turnieje judo dawały polskim kibicom mnóstwo emocji. Nasi zawodnicy walczyli o najwyższe laury. Pamiętamy rywalizację Beaty Maksymow, Waldemara Legienia czy Pawła Nastuli. Ci zawodnicy przyprawiali nas o zawał serca, ale stawali na podium największych imprez judo na świecie – w tym na podium Igrzysk Olimpijskich. Od kilku lat „polskie”

  • Kitesurfing

    Kitesurfing

    Kitesurfing Fruwając z latawcem nad wodą musisz być bardzo ostrożny.Kitesurfing jest sportem stosunkowo młodym. Jest odpowiedzią na statyczne pływanie na desce po wodzie dla ludzi pragnących mocnych wrażeń, ciągłego podnoszenia adrenaliny i chęci latania w powietrzu. Aby posiąść nie łatwą umiejętność fruwania z deską przyczepioną do latawca musisz zdawać sobie przede wszystkim sprawę z niebezpieczeństwa.