|  | 

Chandra mohan bhandari

Judo

Judo
1 vote, 3.00 avg. rating (68% score)

Judo
Sport Jeszcze dwadzieścia lat temu turnieje judo dawały polskim kibicom mnóstwo emocji. Nasi zawodnicy walczyli o najwyższe laury. Pamiętamy rywalizację Beaty Maksymow, Waldemara Legienia czy Pawła Nastuli. Ci zawodnicy przyprawiali nas o zawał serca, ale stawali na podium największych imprez judo na świecie – w tym na podium Igrzysk Olimpijskich. Od kilku lat „polskie” judo przezywa jednak kryzys. Brak dobrych sponsorów i przede wszystkim dobrej organizacji trawi ten sport. Zawodnicy zgodnie twierdzą, ze warto byłoby pomyśleć o stworzeniu Polskiej Ligi Judo, by mieć gdzie szkolić młodzież i dawać możliwość rywalizacji. Nie mniej na taką ligę raczej przyjdzie nam czekać całe lata – o ile w ogóle zostanie ona stworzona. Do judo bowiem garnie się coraz mniejsza liczba młodych zawodników. Fatalny marketing tej konkurencji sportowej sprawia, że młodzi ludzie decydują się na trenowanie innych sztuk walki, takich jak taekwondo, karate, czy jujitsu.

Pozostałe wpisy:

judo

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Kitesurfing

    Kitesurfing

    Kitesurfing Fruwając z latawcem nad wodą musisz być bardzo ostrożny.Kitesurfing jest sportem stosunkowo młodym. Jest odpowiedzią na statyczne pływanie na desce po wodzie dla ludzi pragnących mocnych wrażeń, ciągłego podnoszenia adrenaliny i chęci latania w powietrzu. Aby posiąść nie łatwą umiejętność fruwania z deską przyczepioną do latawca musisz zdawać sobie przede wszystkim sprawę z niebezpieczeństwa.

  • Joga – sport dla ciała i umysłu

    Joga – sport dla ciała i umysłu

    Joga – sport dla ciała i umysłu Poszukiwanie aktywności fizycznej, która korzystnie wpłynie zarówno na całe nasze ciało, jak i umysł prowadzi wiele osób w kierunku jogi. Popularny wizerunek człowieka uprawiającego jogę przedstawia osobę sprawną fizycznie, o elastycznych i robrze rozciągniętych mięśniach, a przy tym wyciszoną, wewnętrznie spójną i pogodzoną ze sobą i światem. Czy